Co ženám dává Škola sebelásky 

psycholožky Lucie Kolaříkové?

Jmenuji se Gabriela Sittková a je mi 26 let. Byla jsem velmi zraněná dívka a nevěděla jsem co se svým životem. Lucinku jsem objevila díky knize Učebnice sebelásky. Při volbě, zda si online školu Sebelásky koupím, padla věta v mojí hlavě: „Hele Gábi je to investice do Tebe a ne ztráta peněz“. Už tady škola odstartovala.

O Lucince jsem věděla, že má zkušenost se sexuálním traumatem, a proto jsem cítila, že potřebuji vzor ženy, která si tímto prošla, a žije v těle, které je milováno. Zpětná vazba a laskavý přístup nejen Lucinky, ale i žen, byl velmi léčivý. Učení toho, že za každých okolností na sebe můžu být hodná a mít se ráda, taková jaká jsem. Každé video a meditace, které online škola sebelásky nabízela, u mě vzbuzovalo aha moment a pocit klidu, že jsou možnosti, jak jít stále dál, a že i když věci vypadají tak hrozně, v opravdovosti vždy přejdou.

Lucinka je světlem, ale je důležité zjistit, že všechno co hledáme máme v sobě. Byla jsem ráda, že jsem na to nebyla sama a byla jsem se ženami, které měly podobné záměry.

Dnes si uvědomuji, co mi v životě nestojí za zmínku a naopak, co mi dává smysl, naplňuje moje potřeby a život. Bojím se méně zkoušet nové věci, a víc si věřím v tom, co dělám.

Začala jsem tvořit sukně, které mě více dovedly k mému ženství, pořádám ženské kruhy a v budoucnu chystám kurz Vědomá cykličnost ženy a její slasti, na který se moc těším. Mě i s mou tvorbou najdete pod mým jménem na facebookových stránkách.

Gabriela Sittková, 26 let, 

Školu sebelásky považuji za hluboce propracovaný, profesionální a lidsky vstřícný způsob provázení naší pošlapanou psychikou.

Přišla ke mně v době, kdy jsem byla fakt dost na dně, a už jen to, že jsem se těšila na každý nový týden spojený s Lucčiným provázením, byla pro mě obrovská vzpruha.

Lucky meditace na setkání s vnitřním dítětem mě uspávala skoro každý večer (bohužel jsem u ní opravdu skoro vždycky usnula), tip na metodu dvou židlí - úžasná záležitost! A pro mě spousta aha! momentů a vybrečených slz. Pořídila jsem si do postele obrovský tulící polštář, s nímž usínám každý večer (jsem stále sama, bez partnera)...

Pořád se peru s perfekcionistou v mojí hlavě, a stejně tak s těmi "rodičovskými" hlasy v sobě. Ale přeci jen k sobě dokážu být i laskavější. I antidepresiva jsem na jaře vysadila - týden před nástupem celostátní karantény. :-)

Za loňskou podzimní Školu sebelásky jsem hodně vděčná.

Zuzana Vášová, 38 let, účetní, www.zuzana-vasova.cz

Do Školy sebelásky Lucky Kolaříkové jsem se přihlásila na podzim roku 2019. Lucka nás v ní učí přijetí sebe sama, svého těla, svého strachu, svých pochybností. Vysvětluje, že je v pořádku věnovat se sama sobě a svým potřebám, naučit se říkat ne, když to tak cítíme a vnímáme, že je v pořádku být i dole a někam si zalézt, když to potřebujeme. Je vidět, že si sama prošla temným údolím a tak velmi dobře ví, o čem mluví a co učí.

Projev Lucky je mi velmi blízký. Lucka je žena, která si na nic nehraje, umí se zasmát sama sobě, má široký záběr vědění i víry. Učí žít a nechat žít a důvěřovat životu, jaký je.

Je to veliká úleva, když zjistíte, že jste v pořádku takové, jaké jste. Školu sebelásky doporučuji všem ženám každého věku všemi deseti.

Jana Houšková, 59 let, žena a blogerka, www.janahouskova.cz

Škola sebelásky mi dala nesmírně moc AHA momentů, které mi pomohly víc brát věci jaké jsou.

Jsem pořád ještě na cestě, ale díky Škole sebelásky jsem urazila pořádný kus.

V náročné situaci, kdy jsem měnila prakticky celý život, jsem zejména z webinářů a Lucčiných rad čerpala podporu a inspiraci a zvládla jsem vše na jedničku s hvězdičkou. Často si vzpomenu na to, co Lucka říkala a musím říct:  „Jo, je to přesně tak.“ :-)

Nesmírně oceňuji, s jakým zápalem se nám věnovala a pořád nechápu, že (alespoň u mě) vždy uhodila hřebíček na hlavičku, i přesto, že viděla jen otázku a neznala náš celý příběh.

V mém případě je to hlavně o tom, že jsem nechala za sebou minulost, kterou jsem nebyla několik let schopna uzavřít. A přesně jak řekla, některé věci, kterých jsem se bála, jak je zvládnu, dnes beru naprosto s nadhledem jako něco, co je úplně normální a v pohodě. A díky tomu taky vím, že moje hranice se dají posouvat pořád dál.

Škola sebelásky pro mě byla a je velkým přínosem, čerpám z ní neustále a ještě dlouho budu. Děkuji za tenhle skvělý projekt!

Martina Malošková, 33 let, manažerka nákupu

Už léta předtím jsem se zabývala osobním rozvojem. Když jsem se začala učit sebelásce, došlo mi, že díky ní je i ten seberozvoj o dost příjemnější a účinnější.

Když si člověk v sobě řeší různé nesrovnalosti bez sebeodsuzování, s pocitem, že je v pořádku a má se za všech okolností rád, tak žádná hrůza není tak hrozná a líp se z ní hledá cesta...Tenhle laskavý přístup k sobě mi v seberozvoji do té doby chyběl. A ona se ta sebeláska nedá jen tak "zapnout" třeba přečtením nějakého článku. Spíš se to pěstuje, postupně to roste, člověk se o tu lásku k sobě musí starat. S každým Lucčiným videem jsem sebeláskou jakoby více načichla. :-)

Na Lucce hlavně oceňuji její přirozenost a odbornost. Kdykoliv jsem si pustila nějaké její povídání, meditaci, workshop, vždycky to byl příjemný pocit, že poslouchám člověka, který si na nic nehraje, odhalí i své zkušenosti, slabosti apod. a zároveň dokáže poradit, navést, jak se na nějaký problém podívat jinak, s čím to může souviset, na čem by se dalo zapracovat a jak. A všechno s pochopením, bez tlaku.

Pro mě opravdu po všech stránkách inspirativní záležitost.

Hanka Dobiášová, 37 let, HR

Prošla jsem Školou sebelásky 2019 a není srovnatelná s ničím, protože je top.

Jsou to promyšlená a dobře na sebe navazující témata, se kterými je navíc možnost pracovat svým tempem.

Navíc jsem dostala i osobní péči od Lucky v uzavřené skupince na fcb, což velmi pomáhá. A nejen pomoc od Lucky, ale i od stejně naladěných žen. 

A nejlepší na tom všem je, že se k celé škole, včetně bonusů, mohu dle potřeby vracet. A na to se opět těším.

Markéta Svobodová, 42 let, učitelka